• kütahya sı ile bilinen yazarımız

  1.
  bugün çengel bulmacada karşılaşmış olduğum ve takılmama neden olan soru.

  her şey güzel başlamıştı.

  - resimdeki hakem, 12 harfli: halis özkahya

  boru sesi: ti

  alıklığıyla ünlü balık: sazan

  sekse can veren şey: libido

  falan filan. ama bu soruya geldiğimde ipucu mahiyetindeki harfler bile derman olamadı soruyu bulabilmem için.

  cevab veremedim. burdayım. sahi kütahyasıyla ünlü yazar kimdir?
  6 ... hassas nihat
 • forzaslan ve forza antalyaspor un aynı kişi olması

  7.
  katılmadığım önerme.

  buradaki hiçbir arkadaşımın buna tenezzül edeceğini düşünmüyorum. neden yapsın ki? ayrıca;

  herkesin bir hesabı olabilir sözlük kuralları gereği. telefon numarası istendiği için açılamaz ikinci bir hesap.
  2 -3 ... hassas nihat
 • old kafakoparanus

  57.
  (bkz: old kafakoparanus un kara listesi)
  2 ... hassas nihat
 • mesaj alımı kapalı olup fotoğraf paylaşan erkek

  1.
  girizgahta peşinen bir not paylaşmayı uygun buluyorum kıymetli arkadaşlarım:

  hassasım ama top değilim. erkek arkadaşlarımın fotoğraflarını görüp mesaj atmağa kalkmıyorum. mecbur bu notu paylaştım zira laf çıkarıyorsunuz, "vay efendim nihat ağır topmuş, yok nihat kimseyi yalayamazmış" falan diye.

  evet, böyle arkadaşlarım var mı bilinmez ama eminim vardır. varsa, bu erkek arkadaşlarımın maruz kaldığı iftiraların haksızlığını ortaya koyar niteliktedir. aynı zamanda kıymetli hanım arkadaşlarımın da asılsız suçlamalara maruz kalmasını engeller.

  demek ki burada fotoğraf paylaşan hanım/bey arkadaşlarımın derdi yalaşmak değil.

  aman onu yalayayım, aman ötekine yalatayım kendimi gibi bir dertleri olsa mesaj kutuları kapalı olmazdı.

  hep dedim. sizler pek kıymetli arkadaşlarımsınız. sizleri çok seviyorum. ben, iddia edildiği üzere sözlükte ilgi şeysi olan erkek veya hanım arkadşaım olduğuna ihtimal vermiyorum. sizlerden ricam, fotoğraf paylaşıp mesaj kutusunu kapatan hanım ve erkek arkadaşlarımın bu başlıkta arz-ı endam etmesidir. böylelikle hem savım da desteklenmiş olur hem de sözlük efsanesi haline gelen bir kuru iftiranın önüne hep bir elden geçmiş oluruz.
  3 ... hassas nihat
 • old kafakoparanus un kara listesi

  1.
  old kafakoparanus un mod olması başlığında paylaştığı görselde arz-ı endam eden listedir.

  https://galeri.uludagsozl...-mod-olmas%C4%B1-1672131/

  kimseyi tenkit etmek, kimseye yol yahut akıl vermek haddime değil. bu, olsa olsa fakir bir kulun, perişan bir istirhamı olabilir.

  bu tip şeyler yapmamalıyız değerli arkadaşlarım. biz, birken, birlikken, konuşup yalaşırken güzeliz.

  hadi gelin sözlüğü pembeye, maviye, beyaza boyayalım. döğüşler bitsin, övkeler yerini hoşgörüye bıraksın.

  sizleri seviyorum be değerli kardeşlerim.
  7 ... hassas nihat
 • illuminati nin boş günü

  1.
  yaşlı olduğum için midir bilinmez ara ara açıp kahkahalarla izlediğimkalt videosu.

  galerideki çocuklar 2-3 sene önce kafamı şişirdiklerinde tanımıştım illuminatiyi. video ektedir;

  https://www.youtube.com/watch?v=39tzSPgtHK4+
  1 ... hassas nihat
 • neri oxman

  1.
  brad pitt'in yeni aşkı. kendisi mit'de profesörmüş. tam

  güzel olduğunuz kadar küstahsınız da

  duruşu var. o duruşa... neyse efendim. "biraz da magazin" deyip sizleri görsellere davet ediyorum;

  neri oxman

  neri oxman

  https://cdn1.ntv.com.tr/g...x&v=20180406094243079

  neri oxman
  2 ... hassas nihat
 • sözlük kızlarının fotoğrafları

  6743.
  https://cdn.yemek.com/upl...salata-yiyen-sincap-5.gif

  ben, sadece izliyorum. malum 62 yaşındayım. yiyene de arta kalana da karışmam.
  9 ... hassas nihat
 • adalettv

  2.
  linki görünce belediye avukatı olan mehmet arkadaşa sordum. "avukatlık kanunu ve meslek kuralları tahtında avukatların reklam yapma yasakları vardır. şikayet eden olursa disiplin cezası alabilirler" dedi. sonra ben sıkılınca, keyt aptının görselini gösterdim konu dağıldı.
  3 -1 ... hassas nihat
 • nimetabla

  1.
  niyetini, gerek yazdıklarıyla gerekse de seçtiği nam-ı müstearla açık açık belli ettiği için tebril ettiğim yazar.

  yakın zamanda sanırım şans oyunları sonucu için milli piyango idaresinin sayfasına seyirtmemiz, gazetelerin abuk sabuk galerilerinde 13241 kez tıklama yapmamız gerekmeyecek direkt buradan paylaşacak bence.
  1 ... hassas nihat
 • nimet külfet dengesi

  1.
  kelimenin tam anlamıyla, sağdan soldan duyduğum önerme. aklım ermediğinden, siz kıymetli, donanımlı arkadaşlarımın yüksek malumlarına konuyu arz etmekle, durumu idrak etme saiki güdüyorum.

  bugün galerideki çocuklardan duydum. konu kylie minogue'nin yaşına rağmen aşırı taşlığından açılmıştı. ne ara buralara geldik anlamadım. gerçekten de bir ara belediye avukatı olan mehmet arkadaş, boğazını temizleyerek söz aldı,

  "Nimet külfet dengesi, kavram itibariyle, “katlanılan zorluklar ve harcanan emeklerle elde edilen kazancın, ulaşılan sonucun dengeli olması durumu”na karşılık gelmektedir.

  Bu ilke, sadece hayatla alakalı olmayıp kendisine Yargıtay, Danıştay gibi yüksek yargı mercii kararlarında yer bulmuşken, imar uygulamalarında da dikkate alınan bir husustur.

  o halde bu dengenin sadece kaderin cilvesi, hayatın adaleti gibi hususlarda değil, hukuka dayanan her türlü iş ve işlemde de kendisine yer bulması vicdani olmanın yanında hukuki de bir gerçekliktir."

  "memesini aldırdı diyorlar" deyince ben, birden herkes kendine geldi. biri hak verdi, bir diğeri memeli memesiz farketmeksizin girişeceği eylemlerden bahsetti derken konu uzadı.

  sizler ne düşünüyorsunuz değerli arkadaşlarım?

  not: nimet külfet dengesi
  2 ... hassas nihat
 • hatırlanan en eski reklam sloganı

  475.
  türkiye'de ne içilir? meysu reklamı, hatırladığım en eski reklam. hatta türkiye'deki en eski reklamlardan olabilir. malum 62 yaşındayım.

  http://alkislarlayasiyoru...m-filmi-turkiye-ne-icilir
  ... hassas nihat
 • siyah kirmizi

  39.
  silik olmasına üzüldüğüm yazar arkadaşım. okuyan, oylayan, donanımlı, seviyeli, güzel bir insan gitti sözlük'ten. ki kendisi sözlük'ün ihtiyaç duyduğu profilde bir insadndı. umarım geri döner. kendisine, eğer okuyacak olursa, işbu entry marifetiyle selamlarımı ve hürmetlerimi arz ediyorum.
  5 -1 ... hassas nihat
 • dünün beğenilen entryleri

  331.
  2 gündür bir şeyler olan entrylerdir.

  sabahları pek kıymetli yazar arkadaşlarımın, sözlük'ün ekseriyetinin teveccühüne mazhar olmuş entrylerini okumak suretiyle, kah gülme, kah düşünme, kah öğrenme imkanına ne yazık ki 2 gündür kavuşamıyorum.

  hayırdır inşallah?
  10 -1 ... hassas nihat
 • cebir tekelini adil kullanmayan devlet işlevsizdir

  1.
  kelimenin tam anlamıyla, sağdan soldan duyduğum önerme. aklım ermediğinden, siz kıymetli, donanımlı arkadaşlarımın yüksek malumlarına konuyu arz etmekle, durumu idrak etme saiki güdüyorum.

  bugün galerideki çocuklardan duydum. konu carrie underwood'un şarkıcılıkta harcandığından açılmıştı. ne ara buralara geldik anlamadım. gerçekten de bir ara belediye avukatı olan mehmet arkadaş, boğazını temizleyerek söz aldı,

  "beyler doğa halinden toplumlu yaşama neden geçtik? bunu sabaha kadar tartışabiliriz. ama bizden daha zeki, daha donanımlı adamlar zaten tartışmış. ben tabi mesela mülkiyete nazaran cebir tekelinin devlete devrini daha makul bir neden olarak görüyorum. adil, güvenli, kestirilebilir, objektif bir cezalandırma mekanizması hiç kuşkusuz temel içgüdüsü hayatta kalmak olan insanlar için birçok haktan vazgeçme noktasında teşvik edicidir. hal böyleyken cebir kullanmakta aksayan bir devletin, yani en temel görevini layıkıyla yapamayan bir organizasyonun işlevli olmasından bahsedebilir miyiz? tabidir ki hayır!"

  "carrie underwood kim arkadaşlar? metal falan mı söylüyor" deyince ben, birden herkes kendine geldi. biri düzeltti biri muhteşem fiziğiyle ona neler yapabileceğini falan anlatırken konu uzadı.

  sizler ne düşünüyorsunuz değerli arkadaşlarım?

  not: cebir tekelini adil kullanmayan devlet işlevsizdir
  5 -2 ... hassas nihat
 • devletin basit bir organizasyondan ibaret olması

  1.
  kelimenin tam anlamıyla, sağdan soldan duyduğum önerme. aklım ermediğinden, siz kıymetli, donanımlı arkadaşlarımın yüksek malumlarına konuyu arz etmekle, durumu idrak etme saiki güdüyorum.

  bugün galerideki çocuklardan duydum. konu paz vega'nın tanrıçalığından açılmıştı. ne ara buralara geldik anlamadım. gerçekten de bir ara belediye avukatı olan mehmet arkadaş, boğazını temizleyerek söz aldı,

  "ben, devletin tabiatını kavramak lazım her şeyden önce. devlet, bir organizasyondur, aygıttır bana kalırsa. sanıyor musunuz ki biz devletli bir hayata doğduk. ilkel çağlara tabiat hali denir iken, insanlar o ya da bu nedenle bazı şeylere ihtiyaç duydu ve devletli yaşama geçtiler. cebir tekelini devlete terk ederken, devletten de bekledikleri şeyler vardı. karşılıklı menfaat ve feragat tahtında oluşturulan bu mutabakatın bir tarafı devlettir ve devlet hizmet için, güven için oluşturduğumuz br organizasyondan ibarettir. devlete böyle bakarsak arzuladığımız, beklediğimiz haklara, korunaklı alanlara ulaşmamız kolaylaşır bana kalırsa. devlete biat olmaz, devlet bir aygıttır beyler, bir zahmet işlerini yapsınlar."

  "paz vega'ya malı mülkü veririm bir akşam yemeği için. fazlası olmaz neticede performans sorunlarım var biliyorsunuz" deyince ben, birden herkes kendine geldi. biri hak verdi, bir diğeri girmeli çıkmalı, telgraflı postalı eylemlerden bahsetti derken konu uzadı.

  sizler ne düşünüyorsunuz değerli arkadaşlarım?

  not: devletin basit bir organizasyondan ibaret olması
  4 -1 ... hassas nihat
 • insan aklının boş bir levha olmaması

  1.
  kelimenin tam anlamıyla, sağdan soldan duyduğum önerme. aklım ermediğinden, siz kıymetli, donanımlı arkadaşlarımın yüksek malumlarına konuyu arz etmekle, durumu idrak etme saiki güdüyorum.

  bugün galerideki çocuklardan duydum. konu eva mendes'in kocaman ağzından açılmıştı. ne ara buralara geldik anlamadım. gerçekten de bir ara belediye avukatı olan mehmet arkadaş, boğazını temizleyerek söz aldı,

  "ben, locke'a katılmıyorum babako! biz genetik olarak, deneyimlediğimiz şeyleri, öğrendiklerimizi ve ayrıca çok bariz temel olan şeylerin ötesini bile doğar doğmaz biliyoruz. yanılmıyorsam sokrat da böyle düşünüyordu. toprağı bol olsun. bir köleye hipotenüsü doğru soruları sorarak çözdürüyordu. buna zekayı doğurtma adını verdiğini hatırlıyorum. ona göre, mesela sadece doğru soruları sorarak bildiklerimizi hatırlamaktan ibaretti. "

  "ryan çocuk eva mendesi baya eskitti bana kalırsa" deyince ben, birden herkes kendine geldi. biri hak verdi, bir diğeri dondurmalı, lolipoplu eylemlerden bahsetti derken konu uzadı.

  sizler ne düşünüyorsunuz değerli arkadaşlarım?

  not: https://encrypted-tbn0.gs...CzBRfk-B_CFW16J8h_LIZ5qeA
  3 -1 ... hassas nihat
 • ırkçılığın ve cinsiyetçiliğin tembel işi olması

  1.
  kelimenin tam anlamıyla, sağdan soldan duyduğum önerme. aklım ermediğinden, siz kıymetli, donanımlı arkadaşlarımın yüksek malumlarına konuyu arz etmekle, durumu idrak etme saiki güdüyorum.

  bugün galerideki çocuklardan duydum. konu natalia oreironun kalçasından açılmıştı. ne ara buralara geldik anlamadım. gerçekten de bir ara belediye avukatı olan mehmet arkadaş, boğazını temizleyerek söz aldı,

  "ırkçılık ve cinsiyetçilik, en bariz şekilde tembelliğin ve sığlığın tezahürüdür. insan oğlu hiç çaba harcamadan koku alır, duyar, görür vesaire... adam bakıyor ten renginden dolayı, kolayca aldığı bilgiye dayanarak en ham haliyle ırkçılığa varıyor. aynı şekilde iki cinsten birini seçiveriyor ötekileştirmek için. oysa iyi bir insanı, kötü bir insandan ayırmak için, ham verilerin ötesi gerekir. akıl, hissiyat, tecrübe ve daha nicesi"

  "natalia'nın eski havası kalmamış baya yaşlanmış" deyince ben, birden herkes kendine geldi. biri hak verdi, bir diğeri nefessiz yapacağı eylemlerden bahsetti derken konu uzadı.

  sizler ne düşünüyorsunuz değerli arkadaşlarım?

  not: ırkçılığın ve cinsiyetçiliğin tembel işi olması
  4 -2 ... hassas nihat
 • kazakistanli ii

  81.
  (#39289773)

  ne yalan söyleyeyim yazdıkları ziyadesiyle üzdü. kaleme alınan metin, fakir ruhumu tarifsiz elem ve ızdıraplara sevk etti.

  ancak buraya dövüş etmeğe yahut övke nöbetlerimin tezahürünü sergilemeye gelmedim. hemen her eleştiriden nasibin almasını bilmeli insan. konuşarak ve yalaşarak çözülmeyecek hiçbir çekişme yoktur.

  bu barışçı lisanım ve dünya görüşüm tahtında, yazdıklarına kafa yoracağımı kıymetli kazakistanlı arkadaşımın yüksek malumlarına arz ediyorum.

  o dızo olmamış ama. slav kökenli bir kelime olduğunu umuyorum.
  3 -1 ... hassas nihat
 • arkadaşa araba verirken kusurları art arda saymak

  1.
  bana kalırsa, arabanın sahibine göre değişebilecek sonuçlar çıkarılmasına neden olabilecek eylemdir.

  müsaade buyurursanız, örnek vererek arz ve izah etmeğe, bu sayede de konuyu açılığa kavuşturmağa talibim.

  örnek 1:

  arabanın sahibi, nihat isimli bir şahıs. nihat çevresinde cimri, pimpirikli, hassas olarak bilinen ve yaşından dolayı performans sorunları yaşayan habis bir karakter.

  aslı: nihatcığım merhabalar. ya ben 3 gülüğüne bir bursa yapıp gelicem ama biliyorsun bizim micra küçük. bebek arabası var, ee annemler de gelecek ne bagaja ne arabay sığmayız. senin jipi verir misin 3 günlüğüne?

  nihat: yahu aslıcığım ne demek. araba senin. yalnız arabada hararet problemi oluyor bazen rampa çıkarken çok zorlama arabayı mazallah su kaynatır falan yolda kalmayın. bir de sağ ön lastikte bir sorun var sık sık iniyor neden oluyor usta çözemedi. ona her fırsatta molalarda falan bakın olur mu? bir de 1. vitese zor geçiyor şanzımanda sorun var galiba biraz dikkat edersen problem çıkmaz. götürür getirir sizi hiç merak etme.

  çıkarım 1: nihat topun tekidir arabası alınmasın diye yapıyor bunları.

  çıkarım 2: arabanın bakımını iteleyecek.

  örnek 2:

  arabanın sahibi, irfan. irfan tam bir melaike. parası olmayana para, memesi olmayana meme verir. güzel ahlakın yeryüzündeki temsilcisi, hoşluk timsali.

  asude: irfan araba lazım bize balım.

  irfan: ee benimkini al asude. alabilirsin yani seni biliyorum. asude al benimkini. yalnız fren diskleri biraz sıkıntılı. frene alışmadan çok basma.

  çıkarım: irfanın arabası alınır. adamdır çünkü irfan.

  görüldüğü gibi, nihat ağır toptur. araba isteyeceğiniz zaman, arabanın kalitesine, konforuna değil, ödünç istenecek adamın kalitesine bakın.
  9 ... hassas nihat
 • yeni şeyler getiriyorum