• ağacın bir dalını dahi kırmaktan çekinmek

  1.
  nefes alıp verdiği bu dünyanın, sadece kendisinden ve kendisi için oluşmadığını bilen, tüm canlıların yaşam hakkına saygı duyan hassas insanların en bir güzel tavrıdır.

  bir ağacın dalını, bir kara sineğin kanadını, bir ejderyanın alevini, bir filin fortumunu... herkese, her şeye saygılı olmak, insanın kendisine olan saygısını da gösterir.

  ehemmiyetle inkişaf ettirmeliyim ki bizler bu dünyada yalnız değiliz. burada "nihat uzaylılara inanan bir toptur" anlamı çıkmasın lütfen. kastım, hayvanların, bitkilerin ve kristal vazoların da en az bizim kadar yaşama ve saygı görme hakkı olduğudur. bitkileri çok seviyorum be!
  5 ... hassas nihat
 • aşırı taş sözlük hanımefendisinin iç güzelliği

  2.
  tarışmalara neden olan iç güzelliktir.

  arkadaşlar, bu bahsi açalı tam 52 dakika oldu ve 13 yazardan 84 tane mesaj aldım. mesajlar, "nihat abi ben o 347 erkeğin arasındayım, nam-ı müstearımı belirt lütfen", "nihat dayı kimmiş o aşırı taş hanımefendi söyle de bir yalayah", "nihat müsaitsen bu çarşamda akşamı bana gel de beni güzelce bir yala" minvalindeydi.

  bu denli yoğun bir tepkimeden sonra bir açıklama yapma zaruretim hasıl oldu. arkadaşlar benim bildiğim bu sözlükte 123 tane aşırı taş sözlük hanım efendisi bulunmakta. 347 erkek arkadaşımı da teker teker, sıralı tam liste şeklinde bilgilerinize arz edebilirim ancak hem taş hanımları hem de centilmen beyleri ben, burada deşifre edemem. marifet, iltifata tabidir ve emin olun ben güzellemekten kaçınmayacak kadar olgun bir adamım. isimleriniz bende kalsın ve lütfen mesaj kutumu bu konu dahilinde ışıklandırmayın. istirhamımdır; arz ederim.
  5 ... hassas nihat
 • erman toroğlu 50 yıldır tanıdığı eşinden boşandı

  7.
  beni şaşırtmayan ancak üzen gelişme. üzüldüm çünkü insanların boşanmasını sevmiyorum.

  peki neden şaşırtmadı? arkaşlar evlilik ve boşanma üzerine uzun yıllar bilimsel çalışmalar ifa etmiş, pek kıymetli bilim insanları, evlilikte bazı yılların çok kritik olduğunu tespit etmiş. buna göre;

  evliliğin 1. yılı,

  3. yılı,

  10. yılı,

  50. yılı,

  ve 86. yılı

  çok kritikmiş. bu yılları atlatabilen insanlar 114 sene bile evli kalabilirlermiş. uzmanlar böyle söylüyor. (not: 63 yaşına girmek üzereyim)
  8 ... hassas nihat
 • atechso

  652.
  bir yazar.

  ben, döğüş başlatma niyetinde falan değilim ama anladığım kadarıyla insanlar tarafında tepki gösterilen bir yazar. üstelik bu insanların sayısı da ziyadesiyle fazla.

  asla ben kendisine akıl verecek haddi kendimde bulmam lakin naçizane istirhamım düşüncelerini daha yumuşak bir lisanla, keskin ve köşeli olmaktan uzak bir üslupla belirtmesi yönündedir.

  arkadaşlar, bizi sevgi, hoşgörü, birlik ve beraberlik kurtarır. nazi propaganda bakanının, adeta bozuk saatin dahi günde 2 kez doğruyu göstermesi hususunu kanıtlarcasına, kaleme aldığı bir dörtlüğü paylaşmakta herhangi bir beis görmüyorum;

  oyy dügmeler dügmeler,
  çok kötülük ettik gördük neler,
  şimdi bana sen ne öğrendin deseler,
  hoşgörü ve iyiliktir dünyadaki tek mutaber.

  muhabbet ve hürmetlerimle, müsaadenizi istiyorum efendim.
  5 ... hassas nihat
 • aşırı taş sözlük hanımefendisinin iç güzelliği

  1.
  ben dahil, buradaki birçok erkek arkadaşımın (not: erkek arkadaş derken, sosyal arkadaş babında kullanılan bir ifade. ondan sonra sağda solda "nihat topmuş" diyorsunuz alınıyorum) dikkatini çeken husus.

  arkadaşlar,

  burada en az 347 erkek nam-ı müstearı veririm ki aşırı taş sözlük hanımefendilerinin dış görünüşleriyle değil iç güzellikleriyle ilgilensinler.

  zaman gelir, güzellikten eser kalmaz arkadaşlar. ben ve bu 347 erkek arkadaşım bunun farkındayız. sağı solusarkmış yelloz bir hanımla birlikte olup "ahhh gençliğinde ne taştı" be diyen bir adam duydunuz mu?

  sözlükte içi dışı güzel birçok hanım arkadaşlarım var. ben onlara şahit olduğumdan bu tespite doğal olarak kefil oluyorum. aşırı taş hanımlar dünya ah'ret bacımdır. onları yalamayacağımın ben buradan taahhüdünü veriyorum. sizleri seviyorum arkadaşlar.
  6 -3 ... hassas nihat
 • aşırı taş sözlük hanımefendisi

  1.
  gerçekten var böyle arkadaşlarımız. bu tip arkadaşlarıma ben defalarca şahit olduğum.

  tabi ki allah sahiplerine bağışlasın; ben yalamam. ben, daha ziyade iç güzellikleri ve fikri olgunluklarıyla ilgileniyorum. sizleri seviyorum arkadaşlar. allah hepinizden razı olsun.
  11 -2 ... hassas nihat
 • boş bir konudan dolayı tartışmak

  5.
  son derece gereksizdir. duyarlı, olgun, sakin, hassas insanların yapmağa korkacağı türden bir eylem.

  gel gelelim, insanız. hani "beşerdir, şaşar" derler ya işte son derece yerinde bir deyiş. yeri gelmişken tüm atasözleri ve deyimlerin doğruyu yansıttığı söylenemez. misal, "akan su, pislik tutmaz". tutar. hani aramızda "ya bu su nasılsa akıyor. ağzımı dayayıp kana kana içeyim" diyen arkadaşlar varsa bu husustan imtina etmeleri gerektiğini inkişaf ettirmeliyim.

  evet, insanız ve şaşıyoruz. bu yaşıma geldim (not: 63 yaşına girmek üzereyim), bulunduğum muhitte ve sosyal eşrafımda olgun tavırlarımla bilinirim, bunlara rağmen ben bile bu eleştirdiğim hataya düşüyorum.

  hanımlar beyler,

  günlerdir sözlük'te hevesle bir iştigalim söz konusu değil. küstüm, kırıldım. bu başka bir yazımın konusu elbet. ancak kendimce bir şeyler kaleme almazken yine de buralarda olmağa devam ettim. işte bu süreçte, bazı arkadaş ve arkadaş adaylarıyla muhabbeti "koyultmağa" devam ettik.

  bir sabah mesaj kutum vaveyla ile ışıldıyordu adeta. hiç tanımadığım bir şahıs mesaj kutumda arz-ı endam ediyordu. isim verip rencide etmekten çekindiğim bu arkadaşımla yaşadığımız diyaloğu aşağıdaki metinde dikkatlerinize arz etmek istiyorum müsaadenizle;

  aşırı taş sözlük hanımefendisi: nihat merhabalar. nasılsın?

  hassas nihat: teşekkürler efendim. sağlığınıza duacıyım. siz nasılsınız?

  a.t.s.h. : nihat bırak bu sizi bizi. sözlükte yalamadığın hatun, ayıklamadığın yavru kalmamış.

  h.s. : ağzınızdan çıkanı kulağınız işitiyor mu efendim? ne kadar yaralıyıcı bir lisan. üstelik, korkarım bana mesnetsiz iddialarla iftira etmek suretiyle ziyadesiyle günaha giriyorsunuz.

  a.t.s.h. : ya nihat geç bunları geç. isim verdirtme bana burada.

  h.n. : isim falan vermeyin efendim. bakın kırıcı olmağa devam ediyorsunuz. döğüş etmeğe geldiyseniz yanlış yerdesiniz.

  a.t.s.h. : ahahahasssdfsfsf. döğüş değil seviş etmeğe geldim.

  h.n. : özür dilerim anlayamadım.

  a.t.s.h. : müsaitsen diyorum bu çarşamba gel de beni güzelce yala diyorum.

  h.n. : niye yalıyormuşum ben sizi yahu? hayır yalayabilirim onda problem yok ama yani niye yapıyormuşum ya. ne kadar çirkinsiniz!

  a.t.s.h. : al bakalım fotoğrafıma bir bak çirkinmiymişim gör.
  .......

  a.t.s.h. : nihatçığım nutkun mu tutuldu. 43 dakikadır mesaja cevap veremedin.

  n.h. : aşırı taş bir sözlük hanımefendisiymişsiniz hakikaten. ama laf söz olur. yalamıyorum arkadaş. yalayamayacağımdan değil ama yalamıyorum işte ya.

  a.t.s.h. :senin ben yalamayan o dillerinin ecdadını gelmişini geçmişi s....

  evet efendim, incir çekirdeğini bile doldurmayacak bir husustan bu kıymetli arkadaşımla ciddi bir döğüş ettik. değer miydi? değmezdi. ne vardı yani yalayıversem? sonrasında çok pişman oldum. "kalp kırmağa gerek var mıydı be nihat" dedim kendime. şunun şurasında 3 sene bilemedin 5 sene daha yalarsın. hazır yalayabiliyorken nutella sürüp yalasaydın dedim. magnum gezidrseydin üstünde dedim.

  dedik ya; beşer, şaşar. sizden yegane istirhamım, bu minvalde bir hatayı ifa etmekten kaçının değerli arkadaşlarım. öğüttür ya!
  5 ... hassas nihat
 • yapay zeka sofia nın evlenip yuva kurmak istemesi

  5.
  yapay zeka sofia nın evlenip yuva kurmak istemesi
  9 ... hassas nihat
 • tayt giyen kızın götüne bakmak farzdır

  6.
  katılmadığım, son derece yakışıksız bulduğum bir önerme.

  benim için böyle bir farz yok. erkek dediğin uçkuruna sahip olmalı, sadece seviştiği insanların orasına burasına bakmalıdır. efendim müsaadenizle geçtiğimiz günlerde muhabbetimizi koyulaştırdığımız bir sözlük hanımefendisiyle yaşadığımız "garip" durumu paylaşayım;

  s.h. (sözlük hanımefendisi): nihat seni beğenerek takip ediyorum.

  h.n. (hassas nihat): sağ olun efendim, mahcup ettiniz.

  s.h.: nihatcığım müsaitsen bu çarşamba bana gel de beni güzelce bir yala.

  h.n.: sizin ağzınızdan çıkanı kulağınız işitiyor mu efendim? bu kadar basit mi yahu yalamak?

  s.h.: 62 yaşındasın diye mi öyle dedin?

  h.n.: bakın genç hanım, 62 yaşındayız diye kimseyi yalayamayız anlamı çıkmaz. ama yani gel yala deyince oluyor mu ya öyle? çok nahoş.

  s.h.: nihat fotoğraf atıyorum.

  ve fotoğraf şahsıma ulaştı. gerçekten de dökme bir vücut vardı. sabahlara kadar yalamamk için zor tuttum kendimi. olduğum yerde hopladım ve telefona sarıldım;

  taytlı fotoğraf attığınız gördüm. buna bakmak bana yakışmaz efendim. telefonumdan hemen sildim. diğer fotoğrafta da memeleriniz görünüyordu. bakın kış geldi, üşütürsünüz. zatürre olursunuz allah muhafaza. o fotoğrafı da sildim.

  isim verip rencide etmek istemiyorum, bu hanım arkadaşımı buradan donuzladım, telefondan engelledim, vergi dairesinden şikayet ettim. zira "olm o memelerden nasıl vergi alınmaz ya"! öhöömm.

  erkek adama yakışmaz. o kadar!
  8 -1 ... hassas nihat
 • kırgın çiçekler vs kanatsız kuşlar

  1.
  atv isimli kanalın güzide iki dizisidir. bu iki dizide başarıyla arz-ı endam eden selma ve nefise isimli karakterler hem oyunculuk anlamında hem de işbu dizileri sırtlanma anlamında ziyadesiyle takdirimi kazanmış durumdalar efendim.

  hanımla vazgeçemediğimiz bu iki dizinin versusunu yapmak, açıkçası biraz şeytanın avukatlığı gibi. benim nazarımda bu karşılaştırmanın bir galibi bulunmamakta lakin sizlerin görüşlerinizi merak ettiğimden böyle bir kıyaslamayı gündeme getirme zaruretim hasıl oldu efendim. hürmet ve sevgilerimle...
  2 ... hassas nihat
 • emekli olunca yapılabilecek şeyler

  27.
  (#38202642)

  ilave olarak kelimelik oyununu da eklemeliyim.

  not: (bkz: kelimelik te hamle yapmadan kazanmanın sırrı)
  3 ... hassas nihat
 • kelimelik te hamle yapmadan kazanmanın sırrı

  1.
  kelimelik adlı oyunda, hiçbir hamle yapmaksızın oyun kazanmanın sırrıdır.

  arkadaşlar 62 yaşında olmanın verdiği rahatlıkla, uludağ sözlük, candy crush saga, çengel bulmaca gibi aktivitelerle iştigal etmekteyim. bu sayede kalan az vaktimi eğlenceli ve verimli geçirebiliyor, alabileceğim maksimum faideyi bu aygıtları ifa ederek sağlıyorum.

  geçtiğimiz günlerde esnaf komşum murat beyin önerisiyle bu oyuna bulaştım. tam 12 günlük faaliyetimin ardından gözlemlediğim şu;

  erkeklerimiz yanıyor. buradaki oyundan bile sevgili edinme telaşındalar.

  ben de ismimi "yakışıklı prens" olarak değiştirdim.

  her 10 oyuncunun yaklaşık 8'i erkek. bu 8 erkeğin yaklaşık 6'sı sevgili yapmağa gelmiş.

  nam-ı müstearımı görmeleriyle hamle yapmaksızın teslim olup kaçmaları bir oluyor. şu an başarı oranım % 89. çok mu iyi oyuncuyum? hayır. sizinle paylaşmakta beis görmediğim işbu sır sayesinde başarı oranımı çok yükselttim. görmeniz lazım; murat beye de bir caka satıyorum. deliriyor deliriyor.
  8 ... hassas nihat
 • hakkımızda ömer ekinci nin yazmadığı yazı

  1.
  genç türkiye zirvesi'ne katılmadığımız için ömer ekincinin hakkımızda yazmadığı yazıdır.

  ortada bir yazı olmadığı için, motive olamadığımız, anlamsız bir yazıdır. etkinliğe katılmadığımız için de çekildiğimiz bir fotoğraf mevcut değildir.

  ancak katılan arkadaşlarımızın bu minvaldeki dökümanlarını sözlük'te paylaşmalarını istirham ediyorum efendim.

  not: hadi ben 62 yaşındayım diye katılmadım. siz niye katılmadınız değerli arkadaşlarım. genç, pırlanta gibi insanlarsınız. sizleri seviyorum be! seneye katılın bak. lütfen.
  1 ... hassas nihat
 • dünyayı iyilik kurtaracak

  1.
  inanılması gereken ve bu inanç tahtında yaşanılıp, davranılması gereken önermedir efendim.

  arkadaşlar, dünyayı iyilik kurtaracak.

  fenalığın, aç gözlülüğün, hasedin sonu yok! bunların bizi getirdiği nokta açık. gerek bireyler arası ilişkilerde gerekse devletler arası münasebetlerde bu tür kötücül tutumlar, bizleri felakete sürüklemektedir.

  birbirinden donanımlı ve pamuk kalpli değerli arkadaşlarım,

  iyilik ateşini, tam da şu anda, bu nazenin sosyal platformda benim ilen yakmağa var mısınız?

  övkeyi, kıskançlığı, zamazingoluğu, müşkülpesentliği, yavvvşaklığı bu dünyadan silmeğe var mısınız?!?!?!?!
  4 -1 ... hassas nihat
 • deveci ye mi verirdiniz tibb e mi

  6.
  çetin bir soru.

  imkanım olsa herkese verirdim arkadaşlar. ne de olsa dünyayı iyilik kurtaracak. kimseyi darda bırakmağa, kimseyi yokluğa düşürmeğe, efendime söyleyeyim insanları açlıkla terbiye etmeğe lüzum yoktur.

  tebarüz ettirmeliyim ki, hayat paylaştıkça güzeldir. imkan dahilinde olan, onurunuzu ve gururunuzu yerle yeksan etmeyecek şeyleri paylaşmalıyız. paylaşmalıyız ki diger ruhlarda bu mutluluk ve kıvancın tezahürünü görelim.

  ancak imkan dahilinde olmadığı için bu 2 kıymetli arkadaşıma da veremiyorum. çünkü, top değilim. sağda solda duyuyorum, konuşuyorlar. neymiş nihat topmuş, yok efendim nihat kimseyi yalayamazmış...

  alınıyorum bu tip söylemlere, gözlerim doluyor resmen. işte bu başlıkta yazdıklarım da top olmadığımın kanıtıdır arkadaşlar. yüksek müsaadelerinizle huzurlarınızda ayrılıyorum efendim.
  11 ... hassas nihat
 • ülkemizde yayaya yol vermenin dezavantajları

  1.
  ülkemizin taşı toprağı altın, dört bir yanı cennet çok şükür ama ya biz? ya bizler hak ediyor muyuz bu cennet vatanı?

  kıymetli arkadaşlarım 13 yaşından beri araba kullanırım. (not: 62 yaşındayım) ilk yıllarımda el işlerinde direksiyon sallardık. köy yerinde bahçadan bahçaya traktör sürerek başladık şoförlüğe. e serde cahillik var, garibanlık var, toyluk var biz ne bilelim yayanın öncelik hakkı olduğunu o yaşlarda.

  sonra sonra elimiz bolladı, büyükşehir gördük, kuyruğu biraz diktik, insan içine çıktık. görgüyü öğrendik, nezaketi tattık. işte o kalas çocuk, bugünün hassa nihatı oldu.

  duramam! efendiler, ben, yaya gördüğümde duramam yol veririm. ancak bunun dezavantajları var elbet. küfür yemek, kornayla taciz edilmek, el kol hareketlerine maruz kalmak...

  ancak bu yaşımda (not: ilk kez belirteceğim ama 62 yaşındayım) yeni bir zararını daha öğrenmiş oldum yayaya yol vermenin.

  bugün az daha bir cinayete neden oluyordum. yaşlı bir çiftin geçmesi için 7-8 metre kadar geride durup dörtlülerimi yaktım. hani arkamdan gelen yayayı rahatlıkla görsün, dörtlüleri de fark edince hızını düşürsün diyerek. ancak son derece, çok özür dilerim, barzo bir kardeşim, beni sollayarak, adeta bir çift d cup memeye koşar gibi yanımda seyirtti geçti. az daha o sevimli yaşlı çifti eziyordu.

  bugün bir karar aldım arkadaşlar. ben artık yayalara yol vermeyeceğim. hayatımın son demlerine geldiğim şu günlerde (not: 62 yaşındayım) böyle bir vicdan azabı yaşayamam.

  not: siz de gözlemlemiş olduğunuz dezavantajları bu vesileylen paylaşırsanız mutlanırım efendim. hürmetlerimi arz ederek huzurlarınızdan müsademi talep etmekteyim. teşekkürler.
  4 -1 ... hassas nihat
 • 21 kasım 2017 metro turizm masturbasyon rezilliği

  17.
  uzmanların yanıtlaması gereken sorulara neden olan rezilliktir.

  topkeklere şap atılabiliyor mu değerli arkadaşlarım?
  4 ... hassas nihat
 • rasim ozan kütahyalı

  3375.
  türk milleti gariptir
  her lafı kaldırmaz
  ibne dersin kızar da
  sikersin aldırmaz

  kullandığı çok yakışıksız bir ifade. kırıcı, aşağılayıcı, iğrenç. ama insan yukarıdaki satırları düşünmeden edemiyor. bu adam neler neler etti ama ipi neyle çekildi. türk milleti hakikaten garip.
  14 ... hassas nihat
 • sizce neden bu kadar cinsellik içeren başlık var

  17.
  sizce neden bu kadar cinsellik içeren başlık var
  14 ... hassas nihat
 • hangi yazar gözünde nasıl canlanıyor

  252.
  aydınoğlu serisi;

  https://vignette.wikia.no.../latest?cb=20090501201325
  3 ... hassas nihat
 • yeni şeyler getiriyorum