• sözlükte kanka çetesinin bir üyesi olarak görülmek

  1.
  insanı, "ben insanım amına koyim!" diye dolaşan her bünyeyi ziyadesiyle üzen şeydir. nerden mi biliyorum? here we go:

  bundan 3 yıl 11 ay önce başıma geldi. o dönemler ücretsiz izne ayrıldığım için sabah akşam sözlükte dolaşıyor, ardı ardına şukela entrylere imza atıyordum. doğaldır ki, yazılarımı, oradan da şahsımı beğenen birçok kıymetli yazar ortaya çıktı.

  "nihat yine yardın piç", "ayhh nihat ne kadar duygusalsın. haftaya çarşamba beni güzelce yalar mısın?", "nihatçım seni okumadan güne başlayamıyorum", "birader ibne gibi entryler giriyorsun. hayırdır var mı ılıklık? görüşek olmazsa." benzeri onlarca mesaj alıyordum. (not: ılık değilim)

  gel zaman git zaman bu mesajlaşmalar nick altı girmeye dönüşmüştü. yazılarımı içselleştiren güruh, günden güne daha da seviyordu beni. işte başlığa konu hazin durum, tam da bu dönemde başıma geldi.

  ayişe adlı bir kadınla mesajlaşmaya, memeleriyle istişareye başlamıştım. yaladım. ancak bu sonsuz sandığımız tutkunun da muson asyasına damga vuran yağmurlar gibi bir sonu olduğunu sonradan anlıyordum. ayrıldık.

  nick altıma gelip kıyameti koparan ayişeye, yazılarımı beğenen ama kesinlikle yalamadığım birçok yazar arkadaşım tepki gösterdi. bilirsiniz, popüler olan her şey bir noktadan sonra itici gelmeye başlar. bu, geri zekalılığın temel prensibidir. o zaman bunu henüz anlamamıştım.

  ayişeden ayrıldıktan sonra, yaşanan çirkinliklerin de etkisiyle, gerçek memeye inanmaz olmuştum. sözlükten günübirlik memelerim oluyor, bir gece yaladığımı ertesi sabah yalamıyordum.

  hal böyleyken ayişe vakıasından sonra yeni nick altı kavgam da kaçınılmaz olmuştu. ancak bu kez destekten çok beni kankacılıkla suçlayan yazarlar vardı başlığımda.

  işte o gün gözlerim dolmuştu. tarifsiz bir ızdırap, derin bir keder iliklerime kadar işlemiş, beni, a4ün parmağı kestiği gibi kanatıyordu.

  neymiş efendim nihat kankacılık müessesesinin bir ferdiymiş, yok işte nihata kafam girsinmiş, nihat bu denli ölümüne topken nasıl insanları yalayabilirmiş falan.. utanmıyor musunuz arkadaşlar? buralarda bunları okuyup ağrına gidebilecek insanlar olduğunu düşünemiyor musunuz? ne diyim; yazıklar olsun!

  not: ayişeyi ve memelerini asla unutamadım.
  2 -2 ... hassas nihat
 • kankanın eski sevgilisine aşık olmak

  6.
  ne yalan söyleyeyim büyük bir merakla seyirttim başlığa. "acaba" dedim, "kankeytasının eski sevgilisine aşık olarak arafta kalan, canı yanan, ızdırabın en derinine ahbaplık eden bu fakirler için neler söylenmiş". merak yerini hayal kırıklığına bıraktı; yazılanlar tarifsiz bir kedere sevk etti sonra. resmen gözlerim doldu.

  bundan 8 yıl 3 ay evvel bir kızı sevdim. bizim aşkımız, aşkların en zoruydu. en sevdiğim arkadaşımın, modern tabirle kankeytamın eski sevgilisiydi cansu. kankeytam yalamıştı cansuyu biliyorum. benim kadar sevmemişti elbet ama yalamıştı. anlatıyordu çünki. o anlattıkça geceleri cansuyu amma öyle amma böyle düşünmekten alamıyordum kendimi.

  bitti ilişkileri. bundan böyle halim nic' olur diye düşünmekten ziyade anlatılmaz bir hafiflik gelip oturdu göğsüme. evet, bu midede uçuşan kelebekler değildi. tarifsiz bir hafiflikti. şüphesiz umudun tezahürü olan bir hafiflik.

  çook uzun süre aşık kaldım ona. gözüm kimseyi görmedi ve bir gün apansız gelip "hala bekliyor musun" diye sordu. "daha dolmadı mı cezamız" dedi ancak ikincisi sorudan öte sitemdi, biraz da davet.

  çok güzel günlerimiz oldu. ben de yaladım cansuyu ama daha çok sevdim. görmedi gözüm kimseyi. her mevsim ayrı sevdim onu, her mevsim daha da çok. bir gün, bir zafet konuşması yapsam, herhalde o güzel günler için teşekkür edeceğim nadide insanlardandır cansu.

  şimdi yazılanları okuyorum da içim parçalandı. masum bir aşk ve "kaçışı olmayan bu aşk"ın failleri hakkında neler yazmışsınız. gözlerim doldu be! yok kankaların hepsi göttür, yok cansular da ne güzel yalanır, yok efendim nihat ağır toptur o kim ki bir kızı yalasın... utanmıyor musunuz arkadaşlar? buralarda bunları okuyup ağrına gidebilecek insanlar olduğunu düşünemiyor musunuz? ne diyim; yazıklar olsun!

  not: cansuyu ve memelerini asla unutamadım.
  -2 ... hassas nihat
 • penti çalışanları

  15.
  ne yalan söyleyeyim büyük bir heyecanla seyirttim bu başlığa. neden mi? nedenini açıklayacağım, sizlerden sabır istirham ediyorum efendim. ancak bahsi geçen heyecan hemen azıcık sonra yerini derin bir elem ve ızdıraba bıraktı. başlıkta yazılanlar beni ziyadesiyle üzdü, resmen gözlerim doldu okurken.

  bundan 6,5 sene evvel bir kızı sevdim. bizim aşkımız tuzla otobüsünde, t3000 kodlu, akbilli hatlarda değil, küçük bir anadolu kasabasının dolmuş servisinde başladı. güzergahın mütevaziliğine inat, dev bir aşktı yasemenle olan sevdamız.

  onu ilk gördüğümde vurulmuştum. sus pus olmuştum. bütün gece onu düşündüm. her gün aynı saaatte o dolmuşa biner bulmuştum kendimi. gel zaman git zaman sevgili olduk, aşka tutulduk, vurgun yedik. yaladım da. yasemeni sınırsız bir aşk, sonsuz bir arzuyla seviyordum. arzunun bir ölçüsü olsaydı, derslerde aruz ölçüsü değil, bizim şehvetimiz okutulurdu.

  yasemen ekmeeenin peşinde bi kızdı. kendini bana yalatırken, işini de ihmal etmeyen, almanların sadece nefis kasasını bünyesinde taşımakla yetinmeyen, disiplinlerini de sindirmiş bir kadındı.

  işi gereği biraz seksapel sürüyordu sağına soluna. seksi çoraplar satan bir mağazada çalışıp "dayı çorabı" giymek sizce mantıklı mı?

  şimdi yazılanları okuyorum da içim arçalandı. namusuyla çalışan insanlar hakkında neler yazmışsınız. gözlerim doldu be! yok pentide çalışan kızlar nasıl yalanır, yok efendim pentiye gittim dona boşaldım, yok nihatın pentiden kız yaladığına inanmayın ağır toptur... utanmıyor musunuz arkadaşlar? buralarda bunları okuyup ağrına gidebilecek insanlar olduğunu düşünemiyor musunuz? ne diyim; yazıklar olsun!

  not: yasemeni ve memelerini asla unutamadım.
  5 -1 ... hassas nihat
 • tam bir sevda adamı olmak

  1.
  "olunması", başarılması zor bir sıfata sahip olmaktır. peki sevda adamlığına nasıl kavuşulur? etrafınızdakilere "yahu (söz gelimi) nihat da tam bir sevda adamı bee" nasıl dedirtilir?

  gelin dilimiz döndüğünce bunları maddeleyelim:

  1) sevdayı volkan konak gibi ama şivesiz yaşamak lazım gelir.

  2) en ufak bir kavgada ciğerlerinizin solması şarttır.

  3) sevdiceğiniz yokken kaşlarınız çatık gezmelisiniz. onunla karşılaştığınız anda suratınızda kocaman bir gülümseme olmalıdır. öyle ki gülümsemeden gayrısı o suratta yer bulamamalıdır. temsil misal:

  tam bir sevda adamı olmak

  4) şiir yazmalı, yazamıyorsanız okumalı ama yerli yersiz o şiirleri sevgilinize okumalısınız.

  5) aşkım, sevgilim gibi kelimelerden ziyade "sevdiceğim"i kullanmalısınız.

  6) bağlama sevdalısı olmalısınız.

  7) mümkünse sakal ya da bıyık bırakmalısınız. sinek kaydı sevda adamı olunur mu lan?

  8) bazen yakarırcasına, acı çekercesine konuşmalısınız.

  9) her pompadan, özür dilerim vücutlarınızın her birleşmesinden sonra badinizi alnndan öpmelisiniz.

  10) sevdayı volkan konak gibi ama şivesiz yaşamak lazım gelir.

  teşekkürler.
  1 -1 ... hassas nihat
 • totonok folmondoko boton gomo

  7.
  burada yazılanları okudum da beni ziyadesiyle üzdü. inanın gözlerim doldu resmen. benzer bi şeyi ben de yaşamıştım çünkü.

  bundan 4 sene önceki nickim olan naif nihatla, nadide uludağ sözlükte bilgi paylaşımında bulunuyor idim.

  her sabah mutlulukla buraya geliyor, çalışma saatlerimde harama bulaşmaksızın (yani mola dakikalarımda) birbirinden faideli paylaşımlarda bulunuyordum. gel zaman git zaman sözlükte dikkat çekmeye başladım. bir gün aysun yazıyor, "em beni nihat", bir gün melis yazıyor "göm bana nihat" diyordu.

  uzun süre direnmeme rağmen asiye isimli nefisler nefisi bir kadınla arkadaş olduk. yaladım. çok sevdim ve yaladım. her güzel şeyin bir sonu olduğundan herhalde, ilişkimiz tökezlemeye başlamıştı. ayrıldık. yalamama rağmen ayrılmak zorunda kaldık çünkü asiye hayatı zindan etmeğe başlamıştı.

  ayrılık kararımı kabul etmeyen asiye, bir sabah beni şoke etti. naif nihat nicki şahıs şeklindeki başlıkta bana nefret kustu. inanın arkadaşlar çok zor anlar yaşadım. insanın üzerine bu denli gidilmesi gerçekten oldukça kırıcı.

  şimdi burda yazılanları görünce bu travma aklıma geldi. özdeşleştirdim durumu. ne yalan söyleyeyim alındım. zoruma gitti. neler yazmışsınız be! yok ilk 6 entryde yer almayan yazının sahibine kafam girsin, yok efendim genç sevgili yapanlar topluk yapmayın, yok nihat senin dünyanın gördüğü en yuvarlak yazarsın.. utanmıyor musunuz arkadaşlar? buralarda bunları okuyup ağrına gidebilecek insanlar olduğunu düşünemiyor musunuz? ne diyim; yazıklar olsun!

  not: asiyeyi ve memelerini asla unutamadım.
  15 -2 ... hassas nihat
 • kadri gürsel in hapishane çıkışı eşiyle öpüşmesi

  24.
  bu işin başlık haline getirilmesi ve başlığa yazılanlar beni ziyadesiyle üzdü. inanın gözlerim doldu resmen. benzer bi şeyi ben de yaşamıştım çünkü.

  bundan 23 sene önce, üniversite çağındayım o zamanlar. çok sevdiğim bi kız var. köylümüz. adı emel. çok özür dilerim, deligöt zamanlarımız. üstelik de sevdalıyız. neyse emelle o kuytu senin, bu sote benim aşkımızı yaşıyoruz doruklarda. doyamıyorum emele. böyle bir aşk ama aynı zamanda böyle bir arzuyu ben bu yaşta hala yaşamadım.

  konuyu uzatmayalım efendim, kötü bir adam, kötü bir laf etti emele. dayanamadım, ağzını burnunu kırdım. polis geldi tabi, aldı bizi nezarete. yaşım da küçük, bir de solcu falan sandılar. o zaman böyle uyum yasaları yok 3 gün nezarette tuttular beni.

  emelle hiç görüşemedik ama her gün gelmiş meğer. saat 2 gibi falan saldılar beni bi baktım emel ve muhteşem fiziği beni bekliyor. çıkar çıkmaz yapışmıştım dudaklarına. güzelce de elledim. aşıktım, özlemiştim. ne var ki bunda? her şeyi olay yapmanın, kınamanın alemi nedir?

  şimdi bakıyorum da yazılanlara ne yalan söyleyeyim alındım. zoruma gitti. şimdi burda yazılanları okuyunca o günlere gittim. neler yazmışsınız be! yok dudak dudağa öpüşenin geçmişini sikiim, yok sokak ortasında yürüyene kafam girsin, yok sevgilisi olanları hoplatayım sana bi şey olmasın falan.. utanmıyor musunuz arkadaşlar? buralarda bunları okuyup ağrına gidebilecek insanlar olduğunu düşünemiyor musunuz? ne diyim; yazıklar olsun!

  not: emeli asla unutamadım.
  7 ... hassas nihat
 • tokelo rantie

  2.
  teknik direktörünün kafasına osurmuşluğu vardır.

  böyle bir dünyaya çocuk getirmek istemiyorum efendim.
  ... hassas nihat
 • bolu da yaşayan var mı

  4.
  Merkez Mahallesi, Fatih Mah. Kökez Sokak No:23 Karacasu Mevkii, 14020 Bolu

  yukarıdaki adreste bekliyor olacağım.

  * bir soru cümlesi.
  1 ... hassas nihat
 • 16 ağustos 2017 medipol başakşehir sevilla maçı

  11.
  saat 21:45'te başlayıp TiviSpor 2 kanalında yayınlanacak olan maç.
  2 ... hassas nihat
 • ankaralı pogba

  8.
  bir yakıştırma, benzetme.

  arkadaşlar bu "ankaralı pogba da kimdir yahu?" diyerek merakla başlığa seyirttim. gördüğüm manzara neticesinde inanın gözlerim doldu. bu kıymetli sözlükte, eminim, çok değerli arkadaşlarım birbiriyle kavga eder noktaya gelmiş. ne bu seviye ne de diyalog tarzı inanın sizlere yakışmıyor. lütfen birbirinizi kırmayın hiç yakışmıyor sizlere. istirham ediyorum.
  2 -2 ... hassas nihat
 • nabıyonuz lan meriçler

  1.
  (bkz: o konuda galata martisi ben de kırgınım)
  1 ... hassas nihat
 • ganada ki eğlenceli cenaze törenleri

  3.
  (bkz: ga nadaki)
  ... hassas nihat
 • cocoon

  151.
  bir yazar.

  bu başlıkta yazılanları okudum ve gözlerim doldu. ben yazarı savunacak değilim, ona yüklenenlere de siz haksızsınız diyebilecek durumum yok.

  hem ona karşı söylenenler hem de onun kendini savunmak için ortaya koyduğu şeyler, fazlasıyla sert. bu karşılıklı üslup buraya yakışmıyor arkadaşlar. ney paylaşamıyorsunuz? hiç yoktan birbirinizi geriyorsunuz. yapmayın, sizin gibi değerli insanlara yakışmıyor efendim.

  not: amacım ahkam kesmek değil. samimi duygularımı paylaştım.
  6 -18 ... hassas nihat
 • başım ağrıyor yazsa 20 oy alacak sözlük kızı

  25.
  ağrısı, sızısı karşılık bulmuş, sevgi dolu insanlarla aynı sözlükte yazan kızdır.

  art niyet aramayalım arkadaşlar. iyi insanlar var burada, derdinize ortak olurlar. yazdıklarım neticesinde onlarca mesaj aldım. tek amaçları derdime ortak olmaktı. adım nihat, erkek olduğum çok belli.

  sizleri seviyorum arkadaşlar. bu ailenin bir ferdi haline gelmekten ziyadesiyle mutluyum efendim.
  2 -2 ... hassas nihat
 • türkiye de en az bulunan şey

  29.
  (bkz: ar)
  ... hassas nihat
 • uçak iner inmez ayaklanmak

  17.
  kesinlikle önerilmeyen ve bazen çok talihsiz sonuçlara neden olabilen hareketlerdir.

  ben pilottum önceden. izmir adnan menderese iniş yaptığımız bir gün, vardığımıza dair anonsu paylaşırken yolcuların beklemeleri gerektiği uyarısını anonsumda geçmemişim ve yolculardan biri aprona yanaşırken düştü ve kafasını vurdu. bu nedenle az daha işimden oluyordum. 3 maaş ceza müeyyidesi uygulanmıştı ve az daha işimden oluyordum. zaten başıma gelen emsal niteliği kazandı ve tüm pilotlar o günden sonra çok daha dikkatli oldular.

  not: 3 maaş ceza müeyyidesini hiç unutamadım.
  5 -1 ... hassas nihat
 • annenin bıktıran huyları

  111.
  "bıktıran" ifadesi ağır olmuş. yaşınızın küçüklüğüne veriyorum. en yakın arkadaşınız sırt çevirir, kardeşiniz sırt çevirir, eşiniz 3 gün sonra çocuğunuzu alıp sizi terk eder ama anne öyle değildir.

  annelerin her şeyi sizsinizdir. o yüzden zaten bu kadar üstünüze düşer. diziniz yaralandığında göz yaşı döken bir insan, huylarıyla sizi bıktırıyorsa sorun sizdedir arkadaşlar. allah başımızdan eksik etmesin annelerimizi.
  6 -2 ... hassas nihat
 • günün karikatürü

  3420.
  her gün, yazarlar tarafından paylaşılan karikatürlerdir. üye olduğumdan beri (not: çaylakken de dahil olmak üzere) düzenli olarak takip ediyorum. çok gülüyor, çok eğleniyorum. bence, sözlük'ün tartışmasız en keyifli başlığı. paylaşım yapan arkadaşlarıma teşekkürü borç bilirim efendim.
  10 ... hassas nihat
 • garsonu garson diye çağırmak

  13.
  hem eylem hem de burada yazılanlar beni ziyadesiyle üzdü. inanın gözlerim doldu resmen. benzer bi şeyi ben de yaşamıştım çünkü.

  lise 2'de iken (not: o dönem lise eğitimi 3 yıldı) (not 2: hay allah yaşımız ortaya çıktı) yaz tatilimde para kazanıp kıbrısa kumar oynamaya gidebilmek için bir cafeye girmiştim. deli gibi çalışıp para biriktirmeye uğraşıyordum.

  hiç unutmam günlerden çarşambaydı. (not: semtin pazarı çarşambaları kuruluyordu. eve alışveriş yapmak için molamda gidip geldiğimden dolayı çok iyi hatırlıyorum) ellerimde pazar torbaları.. onları mutfakta sote bir yere bırakıp hemen servise çıktım. billur gibi bir kız ve yanında iri yarı bir çocuk girdi. benden 3-4 yaş büyük oldukları belliydi. ve tabi zengin oldukları gerçeği bas bas bağırıyordu kıyafetlerinden.

  oturdular ama ben gözlerimi kızdan alamıyorum. (not: kötü gözle değil hayranlıkla izliyor idim) çocuk belki bu durumu anladığından belki de orrrrrospu çocuğu olduğundan (not: küfür ettiğim için özür dilerim) bana herkesin duyacağı şekilde hatta sırf herkes duysun istediğinden "pişşşşşttt garson! garson buraya bak" diye seslendi. gözlerim doldu, utandım. yanlarına gittiğimde de garson bana şunu getir bunu getir dedi.

  ne yalan söyleyeyim alındım. zoruma gitti. şimdi burda yazılanları okuyunca o günlere gittim. neler yazmışsınız be! yok garsona garson denir, yok garsonun amına koyim sana bi şey olmasın falan.. utanmıyor musunuz arkadaşlar? buralarda bunları okuyup ağrına gidebilecek insanlar olduğunu düşünemiyor musunuz? ne diyim; yazıklar olsun!

  not: o billur gibi kızı ve memelerini asla unutamadım.
  5 ... hassas nihat
 • limon kabugu nun yürümediği sözlük erkeği

  25.
  bir yazarı yıpratmak için yaratılan erkektir.

  arkadaşlar ben utandım ya bu yazdıklarınızdan. hiç utanmıyor musunuz bunları yazarken? yok limon kabuğu herkese yürürmüş yok liman kabuğu memeymiş.. bu kadar basit mi yahu sanırım hanım bir yazarı karalamak? size aynısı yapsak utanmaz mısınız? nihat bütün kızlara asılıyor, onlarla yiyişmek istiyor dense ben gerçekten yerin dibine girerim erkek halimle.

  not: limon kabuğunu tanımıyorum.

  not 2: limon kabuğuna asılmıyorum. sadece duyarlı bir yapım var.

  not 3: sinirle yazdığım şeylerden alınan varsa özür dilerim. amacım kalp kırmak değil.
  6 -13 ... hassas nihat
 • yeni şeyler getiriyorum