• emlakçıya ve avukata verilen para

  1.
  helaldir arkadaşlar.

  genel kanaatin aksine, ben, biraz da taşımakta olduğum sosyal sorumluluğun ve takınmakta faide gördüğüm birleştirici yapımın etkisiyle taşın altına elimi sokarak, bu meslek grupları mensuplarına ödenen paraların helal olduğunu, insanlara zül gelmemesi gerektiğini, gözümüze batmamasını savunuyorum.

  her iki mesleğin mensupları da bir iş ifa ediyorlar. amacım, burada bir tartışma başlatmak, ağız dalaşına girmek suretiyle farazi bir döğüş ortamı yaratmak ya da ne bileyim insanları kışkırtmak ve işbu önermem marifetiyle sizleri övkelendirmek değildir.

  ben, toplumda yer etmiş bir kanının aslında pek de isabetli olmadığını naçizane dilim döndüğünce vurgulamaya çalıştım. bir buydey boyu yol alsak dahi bu fakir kulunuz için kafidir efendim. hürmet ve muhabbetlerimle.
  3 ... hassas nihat
 • yazarların vazgeçmek istedikleri kötü huyları

  109.
  tabi çok fazla kötü huyumuz vardır elbet; insanız neticede.

  ama benim bilhassa vazgeçmek istediğim kötü bir huyum var. hayır, seks değil arkadaşlar. şöyle bir şey;

  her sabah, adeta bir asker disipliniyle hava durumuna bakarım, yağmur olasılığına dikkat kesilirim. misal, o gün % 65 yağış olasılığı var. botumu çizmemi giyer, şemsiyemle çıkarım. öğleden sonra paaat diye başlayınca sağanak bir keyiflenirim. yağmuru sevmediğim halde keyiflenirim. çünkü önlem almışım, uğraşmışım. sağa sola koşturup ıslanan insanlara çok kızarım. ee belli yağacağı alsana kardeşim önlemini. eğer yağmur yağmıyorsa da övkeleniyorum. o kadar önlem aldık yağmur yağmıyor. millet askılıyla dolaşıyor. sinir oluyorum.

  işte bu kötü huyumdan vazgeçmem gerekiyor. kendime arz ediyorum buradan.
  3 ... hassas nihat
 • ronaldo için yuvasını yıkan kadın

  3.
  boşanmaya göğüs gerebilecek gibi duruyor. tabi ben, evli bir hanımın bu tip ifadeler kullanılmasını yakışıksız buluyorum. yuvaların yıkılması beni derinden üzüyor. haberi okurken de gözlerim doldu zaten.
  4 ... hassas nihat
 • 2 aralık 2017 beylikdüzü konaklamalı zirvesi

  7.
  şahane bir zirve.

  keşke bu tarihlerde istanbul'da olabilseydim. hanımdan da izin çıksaydı kesinlikle katılıp birbirinden kıymetli yazar arkadaşlarımı daha yakından tanıma fırsatı bulurdum. muhabbetimden sıkılmazsanız da zirve sonuna kadar dahlimi sürdürürdüm. keyifli zirveler diliyorum efendim.
  5 ... hassas nihat
 • nana godi

  135.
  okuyan, oylayan, pek kıymetli bir yazar arkadaşım. kendisini takip ediyor olmanın verdiği keyfi sürmekteyim. hürmetlerimle.
  5 -2 ... hassas nihat
 • pamela anderson ın ayakları

  4.
  enteresan ayaklardır.

  vallahi herkesin zevkine saygım var ama benim bu görsellerde dikkatimi teken şey memeler arkadaşlar. ayak falan biri uyarırsa bakarım. belki de 63 yaşına girmek üzere olduğum için böyledir, bilmiyorum.

  not: bu hanımın memelerine art niyetle bakmadım arkadaşlar. bir anlığına gözüme çarpmasından bahsediyorum. tam 1 ay 11 gündür bu sözlükteyim, nasıl biri olduğumu bilmiyorsunuz beni yanlış tanımanızı istemem.

  not 2: fakat ne memeler ya.
  3 -2 ... hassas nihat
 • polemik yaratma çabası

  3.
  arkadaşlar görmüyor musunuz? ben, görüyorum. sözlük'te muhteşem bir enerji birikimi var. donanımlı, potansiyel sahibi, zeki yüzlerce insan burada günün her saatinde bir araya geliyor ve muazzam bir enerji birikimine vesile oluyorlar.

  ancak bu harikulade durumun yegane stepnesi işte başlıkta bahsi geçen polemiklerdir.

  yapmayın arkadaşlar. övkeyle, döğüş etmekle nereye varabiliriz? negatifi alıp pozitife çevirelim diyorum. bu fikri potansiyeli, adeta bir katma değer olarak ortaya çıkaralım diyorum.

  ben, bu başlıkta yazılanlardan sonra sözlük'te bir şeylerin değişeceğine inanıyorum ve destek istiyorum sizlerden. destekleyin bizi.
  3 ... hassas nihat
 • tam bir sevda adamı olmak

  3.
  uzun hava okumak da sevda adamı olmanın gereklerindendir diye düşünüyorum.

  mesela, sevdiceğinizle (not: sevda adamları aşkım, hatun falan demez. sevdicek vardır onlar için) uzun bir yolda seyir halindeyken birden yanık bir tondan "Yavri yavri huma kuşu yükseklerden sesleniiiir oy sesleniiiiir" diye girerek yırtmanız gerekir arabadaki sessizliği.
  2 ... hassas nihat
 • otuzluk sozluk teyzesi

  37.
  okuyan oylayan bir yazar. sözlük'te az bulunan nev'iden bir profil yani. kendisini takip ettiğim için mutlanıyorum, onore oluyorum.
  3 ... hassas nihat
 • karıncalardan kurtulma yöntemleri

  50.
  karınca berekettir arkadaşlar. o yüzden uzak durulması gereken yöntemlerdir.
  2 -6 ... hassas nihat
 • cennetin bile sürgün sayılacağı haller

  1.
  çok sevdiğim bir musiki eserinden esinlendiğim hallerdir.

  evet, merak ediyorum arkadaşlar. sizler için cennetin bile sürgün sayılacağı haller nelerdir?

  misal, masa tenisinin olmadığı bir ortam benim için sürgünün de beteri, işkencenin dahi ötesidir. butterfly seven aşırı taş hanımefendiler eqle.
  5 -2 ... hassas nihat
 • açık gezen kadınlara vesika verilmesi gerekliliği

  5.
  talihsiz bir önerme.

  bu tip aşağılayıcı, cinsiyetçi önermelerin, bir uludağ sözlük yazarı tarafından kaleme alındığına şahit oldukça kahroluyorum, gözlerim doluyor resmen.

  ben bu arkadaşımın kendine çeki düzen vereceğine inanıyorum. bir anlık boşluktan böyle bir lisanı tercih ettiğini umarak bu seferlik kınamakla yetiniyorum.

  bizlere yakışmıyor arkadaşlara. açık saçık giyinen kadınların, gözlerimize bayram ettirmesinden başka bizde bir tesirleri bulunmamaktadır. hoşgörü, özgürlük, insanlık onuru bu lisanı kabul edemez!
  2 ... hassas nihat
 • 33 yaşında biri olarak 19 yaşında kıza aşık olmak

  14.
  arkadaşlar sevgiden, aşktan daha kıymetli bir maden var mıdır? kanuni olduğu sürece kendinizi bu ender bulunan hazineye bırakmanızı salık veririm. mantığınıza kulak vermeyin, bu çoşkulu duygu ve arzu seline kendinizi bırakın.

  bizden geçti. vücudumuz gibi ruhumuz da yaşlandı. (not: 63 yaşına girmek üzereyim) hanım saygım sonsuz ama inanın kardeş gibi olduk. siz böyle bir fırsat yakalamışken, üstelik anladığım kadarıyla karşılıklı da, hayatınızı yaşamaktan geri durmayın.

  efendiler,

  unutmayın ki dilden ve kalemden dökülen en acı şey pişmanlıktır!
  12 ... hassas nihat
 • sözlüğe dönüş yapan eski yazar

  5.
  hoş gelmiş, sefa getirmiş yazardır.

  sakın ha korkmasındır da. buradaki tüm arkadaşlarım ve ben, son derece birlik ve beraberlik içinde hareket ederiz. eskiye nazaran bu nadide platformun bir hürmet ve muhabbet sofrası olduğuna ben bizzat kefilim efendim.

  hoşgörünün hakim olduğu bu ortamda, öğrenmekten, eğlenmekten başka bir şey yaptığımız yoktur.
  7 ... hassas nihat
 • julio cesar soares de espindola

  63.
  erken davranmış. espindola kardeşim biraz inatçıymış galiba. o zaman ben de çıkıp kalecilik yapayım ya bu mu yani profesyonellik?
  ... hassas nihat
 • bir erkeğin en çaresiz olduğu an

  422.
  hakkında "topmuş" ya da "ya o kimseyi yalayamaz" dedikleri andır efendim.

  yegane istirhamım, bu tip mesnetsiz iddialardan imtina etmenizdir.
  6 -1 ... hassas nihat
 • dünyayı iyilik kurtaracak

  3.
  (bkz: yabancı bir insanın iç ısıtan tebessümü)

  (bkz: ağacın bir dalını dahi kırmaktan çekinmek)
  4 ... hassas nihat
 • yabancı bir insanın iç ısıtan tebessümü

  1.
  peşin not: yabancı insandan kasıt, pakistanlı bir turistten ziyade, tanımadığınız bir insanı ifade etmektedir. zayıf dil ve anlatımım için özürlerimi kabul buyrun efendim.

  kışın soğuğunu iliklerimize kadar hissettirmeğe başladığı şu günlerde, içleri ısıtan alternatif bir yöntemdir.

  saygılı, sevgili olmak kimseye bir şey kaybettirmez efendim. bir müddet göz göze geldiğiniz, yol verdiğiniz, rastlaştığınız insanlara gülümseyin. onlardan basit bir kafa selamınızı eksik etmeyin.

  ben, sokaklarda tebessümle dolaşır, tanımadığım insanlara selam veririm. bir zararını görmedim. bir günden bir güne biri çıkıp da "ulan bu yaşlı pezevenk niye gülüyor bize? kırıtıyor mu lan bu yumuşak?" demedi efendim.

  sizlere de tavsiye ediyorum. zira;

  (bkz: dünyayı iyilik kurtaracak)
  4 ... hassas nihat
 • bir yazarın donuz listesinde bulunmak

  1.
  hiç şüphesiz insanı tarifsiz kederlere, derin bir elem ve ızdıraba sevk edecek durumdur.

  tam 83 ay 19 gündür bu sözlükteyim. gerçek hayatta neysem, burada da bu durumu, sağlıklı bir insan gibi, sürdürüyorum. kalp kırmaktan hoşlanmadığım için ziyadesiyle özenli davranmaktayım.

  siyaset, spor ve seks konularında asla bir şey yazmam.

  tüm bunlara rağmen bir yazarın donuz listesinde oluyorsam eğer bu durum, zorruma oradan da borruma gider, gözlerim dolar.

  yukarıda detaylıca arz ve izah etmeğe çalıştığım üzere, siz de birilerini donuzlamadan dikkatli olun arkadaşlar. kırılan kalbin tamiri çok zordur zira. sizleri çok seviyorum bunu unutmayın!
  3 ... hassas nihat
 • bir yazardan onu donuzlayacak kadar nefret etmek

  7.
  çok acıdır. bi insan nasıl bu övke seviyesine gelir, birine nasıl bu kadar övkelenebilir inanın anlam veremeyiorum.

  neyi paylaşamıyoruz yahu?
  5 -1 ... hassas nihat
 • yeni şeyler getiriyorum